İstanbul - Uçak Bileti Fumefly.com'da Uçak Bileti

İstanbul - Uçak Bileti Fumefly.com'da

İstanbul - Uçak Bileti Fumefly.com'da

İstanbul; Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan, etkileyici tarihi ve göz alıcı doğal güzellikleri ile dünyadaki sayılı metropollerden biri...  Uzun yıllar Bizans İmparatorluğu'na ev sahipliği yapan İstanbul; 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet'in fethi ile Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil olarak günümüzde milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir şehir haline geldi.

Nüfus yoğunluğu açısından da ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul'da, herkes kendi zevkine hitap edebilecek bir aktivite ya da etkinliği rahatlıkla bulabiliyor. Napolyon Bonapart'ın ünlü sözünde dediği gibi: "Dünya bir ülke olsaydı İstanbul başkenti olurdu." İstanbul tam da burada ifade edildiği gibi Dünyanın en özel şehirlerinden biridir.

İstanbul’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler

Ayasofya Camii: Dünya'nın en önemli yapılarından biri olan Ayasofya Camii, turistlerin en çok ziyaret ettiği yapılardan biri olarak uzun yıllar müze olarak hizmet verdi. İstanbul ve görülecek yerler listesi denildiğinde ilk akla gelen yer Ayasofya olmalıdır.

Sultan Ahmet Camii: Yabancı turistlerin Blue Mosque olarak da adlandırdığı Sultan Ahmet Camii, Türkiye'nin en bilinen ve en çok ziyaret edilen simgeleşmiş yapılarından biridir. Konum olarak Ayasofya Camii'nin karşısında yer alan Sultan Ahmet Camii de kesinlikle görülmesi gereken şaheserlerden biri.

İstanbul Boğazı: İki kıtayı birbirine bağlayan köprüleri ile İstanbul Boğazı, herkesin keyfini doyasıya çıkartması gereken en etkileyici güzelliklerden biri.

Adalar: Şehrin metropol havasından bir vapur ile uzaklaşabildiğiniz bu eşsiz güzellikteki adalarda; denize girebilir, bisiklet sürebilir, piknik yapabilir ya da huzur dolu bir doğa yürüşüne çıkabilirsiniz.

İstiklal Caddesi: İstanbul'un adeta kalbi olan İstiklal Cadddesi, sayısız mağaza, restoran, bar, kafe, eğlence mekanı ve pasajları ile oldukça hareketli tarihi bir caddedir.

Topkapı Sarayı: Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapmış olan Topkapı Sarayı, içerisindeki paha biçilmez tarihi eseri ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken müzelerden biridir.

 İstanbul'da ne yenir?

Her kültürden restoranın en iyi şekilde sunulduğu İstanbul'da damak tadınıza hitap eden her lezzeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

İstanbul'a ne zaman gidilir?

Yazın güzelliklerinin bir başka, kışın güzelliklerinin de bir başka olduğu İstanbul'u dört mevsim gezebilirsiniz. Hemen rezervasyon yaptırarak uçak biletinizi uygun fiyatlarla alabilir ve bu eşsiz şehri keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları:

·        İstanbul Havalimanı

·        Sabiha Gökçen Havalimanı

Pzt
20,77°
Sal
22,71°
Çrş
22,76°
İstanbul
20 Haz Prş, Güneşli
22,85°
Cum
23,68°
Cmt
23,01°