Paris - Uçak Bileti Fumefly.com'da Flight Ticket

Paris - Uçak Bileti Fumefly.com'da

Paris - Uçak Bileti Fumefly.com'da

Fransa’nın başkenti olan Paris; dünyanın en romantik ve ikonik şehirlerinden biridir. Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Montmartre ve Şanzelize Caddesi gibi ünlü simgeleriyle tanınır. Sanat, moda, gastronomi ve kültürün merkezi olan Paris; Seine Nehri'nin ihtişamlı manzarasıyla bu güzelliğe tanıklık eden herkesi büyüler.

Dar sokakları, tarihi binaları, çiçekli balkonları ve zarif kafe ile pastaneleri şehri romantik bir atmosfere büründürmüştür. Her köşesinde tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu olan Paris, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Avrupa’nın bu etkileyici ve en fazla turist alan şehrini biraz yakından tanıyalım:

Paris’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler

Eiffel Kulesi: Paris denildiği zaman ilk akla gelen yapı olan Eiffel Kulesi, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Paris’i ziyaret eden her turistin mutlaka fotoğraf çekildiği bir yer olarak Eiffel Kulesi, gezilecek yerler listenizin başında yer almalıdır. Ayrıca kuleye çıkarak şehrin panoramik manzarasını da tanıklık etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Louvre Müzesi: Dünyanın en büyük ve ünlü sanat müzelerinden biri olan Louvre, Mona Lisa tablosu ve Antik Mısır eserleri gibi birçok önemli esere ev sahipliği yapar. Müze, sanatseverler için tam bir cennettir.

Notre Dame Katedrali: Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Notre Dame, Paris'in simgesel yapısıdır. Katedrali gezip içerideki etkileyici detayları keşfetmek unutulmaz bir deneyimdir.

Montmartre: Bohem ve sanatsal bir atmosfere sahip olan Montmartre, ünlü Sacré-Cœur Bazilikası ve sanatçıların sokak resimleriyle dolu meşhur Place du Tertre'i içerir. Bu bölgede dolaşmak ve kafe ve restoranların tadını çıkarmak keyifli bir aktivitedir.

Şanzelize Caddesi: Paris'in en ünlü ve görkemli caddelerinden biri olan Şanzelize; mağazaları, lüks butikleri, kafe ve restoranlarıyla ünlüdür. Bu caddede yürüyüş yapmak ve atmosferin keyfini çıkarmak için harika bir seçenektir.

Paris’te Ne Yenir?

Bakery lezzetleri ve şarapları ile ünlü bu şehirde denemenizi önereceğimiz lezzetlerden bazıları şunlardır: Kruvasan, Crème Brulee, Escargot, Steak Frites, Macaron ve Coq au Vin.

Paris’e ne zaman gidilir?

Dört mevsim boyunca eşsiz güzelliğini koruyan Paris’I kişisel zevklerinize göre yılın dilediğiniz zamanı ziyaret edebilirsiniz. Fakat Paris’in en fazla turist aldığı dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Paris’deki Havalimanları:

·        Paris Charles-de-Gaulle

·        Paris Orly

·        Paris Beauvais

·        Paris Le Bourget